• 29. máj 2023

4 overené spôsoby, ako precítiť príchod jari

 4 overené spôsoby, ako precítiť príchod jari

Slnko hreje o čosi viac, pučia prvé kvety, viem si vychutnať čajík na terase. Jar je skrátka super obdobie a verím, že aj ty ju máš v láske o čosi viac. Sedím na lavičke a aj keď je vonku ešte chladno, jarné slnko ma zohrieva dostatočne na to, aby som ti dala vedieť o mojich overených spôsoboch, ako si vychutnáš a precítiš príchod jari.

Prechádzky

Každodenná prechádzka je asi jedným z najlepších liekov na dobu, ktorú žijeme. Upokojíš svoje myšlienky na čerstvom vzduchu, rozhýbeš telo, doplníš vitamín D a započúvaš sa do spevu vtákov. Och, a nesmiem zabudnúť na rozkvitnuté stromy a život naokolo. Nemusí ísť o dlhú prechádzku, práve naopak. Len na chvíľu vybehni von a vychutnaj si ten zvláštny pokoj, ktorý ti chôdza prinesie. Po ceste možno nájdeš fajn miesto, kde sa vieš posadiť a len tak byť a užívať si prítomnosť.

Jarné upratovanie

Ja ani neviem, ako tento fenomén vznikol, ale musíš mi dať za pravdu, že koniec zimy, dlhšie a teplejšie dni sú ideálnym časom dať si dokopy život. Vytrieď si šatník, vymeň zimné oblečenie za letné, utri prach aj na miestach, ktoré väčšinou obchádzaš, zorganizuj si všetok ten chaos. A teraz nemyslím len v dome alebo v byte. Máš príležitosť na jedinečné jarné upratovanie mysle.

Žena – kvetinárka

Seriózne, ak si chceš doma „vypestovať” malú džungľu izbových rastlín, do it now. Postaraj sa o svoje zanedbávané kvety, odmeň ich za to, že aj keď ich dosť ignoruješ, oni sa stále držia a prinášajú do tvojej izby závan života. A tou opaterou nemyslím len pekný kvetináč.

A ak ťa nebavia izbovky, mám pre teba ďalší tip, ako fakt precítiť, že sa Zem prebúdza k životu. Vybehni na lúku alebo počas spomínanej prechádzky natrhaj kytičku poľných kvetov. Na túto aktivitu sa veľmi teším každú jar a cítim sa pri tom ako nejaká víla (veď pravdu povediac, my ženy aj takými vílami sme).

Uzdrav sa

Uzdrav vzťah k sebe samej. S príchodom teplých dní na teba budú všade vyskakovať popisy typu Máš už postavu do plaviek? Tak po prvé, áno, mám (veď predsa mám postavu a mám plavky, duh) a po druhé, nevyvíjaj na seba zbytočný nátlak, že musíš schudnúť alebo niečo podobné. Namiesto toho poďakuj svojmu úžasnému telu za všetko, čo pre teba robí. Áno, poďakuj mu aj pohybom a výživným jedlom. Ale predovšetkým mu poďakuj slovami lásky a vďaky voči každej časti teba, ktorá si zaslúži uzdravenie.

Digiqole ad

Súvisiace články