• 27. september 2023

Ako fungujú menštruačné plavky?

 Ako fungujú menštruačné plavky?

Menštruačné produkty prešli dlhú cestu, vrátane vynájdenia tampónov, menštruačných kalíškov a menštruačnej spodnej bielizne. Zmenili životy ľudí tak, že sa stali pohodlnejšími počas ich menštruačných cyklov. Pre tých, ktorí nechcú pri plávaní nosiť tampón či menštruačný kalíšok alebo chcú len extra ochranu sú menštruačné plavky skvelou novinkou.

Vyzerajú presne ako tvoje obľúbené plavky, ale majú skrytú savú podšívku. Využívajú rovnakú technológiu ako menštruačné nohavičky a absorbujú menštruačný výtok bez toho, aby boli objemné alebo viditeľné. Absorpčná podšívka je zvyčajne tenšia ako pri menštruačných nohavičkách, takže plavky by si nemala nosiť počas dní s intenzívnym krvácaním.

Menštruačné plavky sú vyrobené tak, aby zadržali menštruačnú tekutinu a zabránili jej úniku. Môžeš sa spoľahnúť na to, že udržia 3 čajové lyžičky (alebo 2 tampóny) menštruačnej krvi. Alebo ich nos ako zálohu s menštruačným kalíškom alebo tampónom na pláži alebo pri bazéne.

Plavky nie sú len pomôckou počas menštruácie; sú totiž navrhnuté tak, aby zachytili všetky tekutiny vrátane úniku moču. Navyše, štýly definujú klasické siluety, ktoré budeš rada nosiť či už máš menštruáciu alebo nie.

BTWS opaľovačky

Sú maximálne diskrétne, spoľahlivé a na nerozoznanie od klasických plaviek. Prekvapia ťa svojou kvalitou a jemnosťou k pokožke. Až 12 hodín ťa udržia v suchu bez strachu zo zašpinenia, čo ocenia všetky ženy. Absorbujú 15 ml tekutiny.

menštruačné plavky

Perties

Vode nepriepustná látka a osvedčená absorpčná vrstva nedovolia pretečenie pri ľahkej menštruácii v posledných dňoch. Neodporúča sa používať pri silnom krvácaní. Absorbuje 25 ml tekutiny.

Modibodi

Pôvodne austrálska značka vyrába menštruačné plavky z merino vlny. Ponúka aj iné druhy nepriepustnej spodnej bielizne. Plavky rýchlo schnú, sú z chlóro-odolného materiálu s UV filtrom (UV50+), čo maximalizuje ich dlhú životnosť.

Wuka

Tieto plavky sú ideálnou voľbou počas slabších dní menštruácie. Nie sú vhodné používať v období silnejšej menštruácie – vtedy je vhodné ich použiť ako poistku k tampónu nebo menštruačnému kalíšku.

Ruby Love

Pokiaľ ide o menštruačné plavky, Ruby Love má najviac možností farieb, veľkosti (až 3XL) a štýlu. Vložka z organickej bavlny má kapacitu troch tampónov, takže ju možno nosiť s dodatočnou ochranou alebo aj bez nej. S nastaviteľným bočným zaväzovaním sú bikiny prispôsobiteľné tak, aby ti perfektne sadli.

Kvôli bezpečnosti pred slnkom ponúkajú aj plavky, ktoré ochránia viac pokožky, čím chránia pred nebezpečným UV žiarením. S väčším pokrytím je tiež menšie riziko náhodného úniku periódy. Kompresná nylonová tkanina drží všetko na svojom mieste, zatiaľ čo vložka z organickej bavlny absorbuje až tri tampóny.

zdroje: goodhousekeeping.com, womenshealthmag.com

Digiqole ad

Radka Dzurišová

Súvisiace články