• 27. september 2023

Ako pravidelne randiť vo vzťahu? V prvom rade odlož mobil!

 Ako pravidelne randiť vo vzťahu? V prvom rade odlož mobil!

Čo si predstavíš pod pojmom randenie? Možno ti napadne, že je to spôsob, ako spoznať niekoho nového. No hlbšie spoznať môžeš aj blízku osobu. Práve tú, s ktorou už nejaký ten piatok vo vzťahu funguješ. Randenie, ktoré mám na mysli, je spoločne strávený čas, kedy sa venujete len jeden druhému. Žiadne mobily, práca alebo pozeranie telky, ale plnohodnotne prežitý čas spolu. A ideálne je, ak je to na pravidelnej báze.

Zdá sa ti pravidelné randenie nereálne? Že chodiť každý týždeň von, nie je iba časovo náročné, ale aj vyčerpávajúce a peňaženku ochudobňujúce? Naozaj? Ak si predstavuješ romantickú večeru v dobrej reštaurácii, vyobliekaní ako do najlepšej spoločnosti, tak áno. Je pravda, že takéto ponímanie slova rande je asi ako každo-týždňová záležitosť trochu cez (no raz za čas si to dovoliť môžete). Ale!

Ale pravdou zostáva, že randenie je jeden z najlepších spôsobov, ako utužovať vzťah a stále si prejavovať lásku. Nejde o darčeky, ani o vyčerpávajúce aktivity. Čas je to najcennejšie, čo máme. Investujme ho múdro a strávme ho plnohodnotne s niekým, na kom nám skutočne záleží.

1. Čas už máš, netreba nič hľadať

„Ale veď minule si písala, že si musím nájsť čas aj sama na seba. Tak ako to všetko skĺbiť a fakt si ten čas nájsť?”

Nech sa páči, tu je tvojich 168 hodín. Presne toľko hodín má týždeň!

2. Nenechávaj všetko na náhodu, ale plánuj

Plánovanie je veľmi podstatné, ak chceš niečo robiť poriadne a chceš, aby sa to aj naozaj zrealizovalo.

Vopred sa so svojim partnerom dohodni, ktorý deň v týždni vám najviac obom vyhovuje. Nemusí to byť naozaj celý deň, stačí aj hodinka, dve, tri…No proste, ako sa dá. Možno to nevyjde každý týždeň, ale aj snaha sa počíta! Ako náhle budete mať presný čas, kedy nemusíte riešiť nič iné, budete schopní venovať sa jeden druhému na 100%.

3. Čo na rande robiť?

Let me tell you, vôbec to nemusí byť nič špeciálne. Prechádzka na čerstvom vzduchu, zájsť si na obľúbené miesto, oprášiť bicykle, venovať sa spoločným záhradným projektom, navariť si obyčajnú chutnú večeru doma, zacvičte si, zahrajte sa spoločenské hry (áno, to je dosť super), otvorte si vínko,… no skrátka čokoľvek, čo robíte radi a akosi si na to neviete nájsť spoločný čas.

A to všetko doplnené smiechom, zdieľanými myšlienkami o tom, čo všetko ten druhý počas týždňa zažil a deep talkmi, ktoré v dnešných vzťahoch tak chýbajú. Alebo len tým tichom, ktoré vôbec nie je trápne. Práve naopak. Také to ticho, ktoré v tebe navodí pocit známa, bezpečia a pokoja, že v tento moment neriešiš nič iné, len si užívaš prítomný okamih s osobou, ktorú miluješ. A vieš, že aj ona to cíti rovnako.

Digiqole ad

Súvisiace články