• 29. máj 2023

Čaká ťa prvé rande po lockdowne? Tu je 5 tipov, ako zvládnuť návrat zo sociálnej izolácie

 Čaká ťa prvé rande po lockdowne? Tu je 5 tipov, ako zvládnuť návrat zo sociálnej izolácie

Pandemické opatrenia sa pomaly uvoľňujú a ty sa už nevieš dočkať, kedy konečne aspoň na chvíľu vypadneš z domu, kde si sa za posledné mesiace zdržiavala viac, ako je zdravé. Má to však jeden háčik – už ani nevieš, aké to je, byť medzi ľuďmi, a už vôbec nie, aké to je, ísť na rande.

V hlave ti víria rôzne myšlienky. Nielen, že si zabudla, že existuje aj iný kus oblečenia, ako sú tepláky, ale začína sa ťa zmocňovať pocit, že už ani nevieš, ako sa správať v spoločnosti.

Je prirodzené, ak si po takom dlhom čase strávenom mimo ľudí introvertnejšia. Je prirodzené mať obavy. Ako aj napriek nim zvládnuť rande po lockdowne?

Tip 1: Buď sama sebou

Či už tu pandémia je, alebo nie, nezabúdaj byť sama sebou. Smej sa, keď ťa niekto rozosmeje. Povedz svoj názor, ak s niečím nesúhlasíš. Obleč si to, v čom sa cítiš dobre. Ty si tá, na koho pocitoch záleží. Preto urob veci tak, aby si sa cítila čo najlepšie. Pretože vtedy, keď si sama sebou, žiariš.

Tip 2: Neuspokojuj sa príliš rýchlo

To, že si za posledné obdobie nespoznala nikoho nového, neznamená, že prvé rande, na ktoré sa po lockdowne vyberieš, bude láska tvojho života. Samozrejme, môže to tak byť. Napriek tomu sa však neuspokojuj príliš rýchlo len zo strachu zo samoty alebo z pocitu, že už nemáš čas hľadať.

Tip 3: Nič si nezameškala

Možno máš pocit, že si za ten čas doma premeškala toľko príležitostí. No porozmýšľaj, čo ti ten čas, ktorý si mala len a len pre seba, dal. Mala si možnosť viac sa spoznať, popremýšľať nad tým, čo od vzťahu očakávaš a či si naň teraz pripravená. Nič ti neušlo. Pamätaj, to, čo má byť, si k tebe vždy nájde cestu.

Tip 4: Si to stále ty

Možno sa ti počas tohto zvláštneho obdobia zmenili priority, vkus obliekania alebo sa zmena odrazila na tvojom zovňajšku. Ak aj na sebe pociťuješ zmeny, je to v úplne v poriadku. Vnútri si to stále ty. Tak sa neboj a daj sama sebe šancu.

Tip 5: Daj na svoju intuíciu

Keď sa budeš vracať domov, opýtaj sa samej seba: Bavila som sa? Cítila som sa komfortne? Mám z toho dobrý pocit? Je to na tebe. Ak ti intuícia vraví, aby si sa s ním stretla znovu, neváhaj! Ak máš, naopak, pocit, že to bol krok vedľa alebo že sa chceš teraz sústrediť na seba, super! Správna je každá možnosť, ktorá ťa urobí šťastnou.

Návrat zo sociálnej izolácie môže byť náročný, ale snáď ti tieto rady pomohli a ty si pripravená vyraziť na rande!

Digiqole ad

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.