• 29. máj 2023

Dnes je Medzinárodný deň bez nohavičiek! Je chodenie bez nohavičiek prospešné pre tvoju vagínu?

 Dnes je Medzinárodný deň bez nohavičiek! Je chodenie bez nohavičiek prospešné pre tvoju vagínu?

Horúce letné dni a s nimi súvisiace preferencie voľnejších odevov, vás možno lákajú k myšlienke chodenia “naostro”, teda bez nohavičiek. Pre tie, ktoré to ešte nevyskúšali, je ideálnym dňom práve 22. jún, na ktorý pripadá Medzinárodný deň bez nohavičiek.

Už od roku 2000 pripadá na 22. jún na Medzinárodný deň bez nohavičiek. V podstate recesistický sviatok nabáda najmä ženy, aby si aspoň jeden deň užili “naostro”.

V posledných rokoch však pribúda ľudí, ktorí bez spodnej bielizne chodia bežne, predovšetkým v lete, a sú to predovšetkým muži.

Čo by ste povedali, milé dámy, na to, keby vám nikde nič nepresvitalo, nič vás netlačilo, neparilo sa?

Niektorí gynekológovia letné chodenie bez nohavičiek vyslovene odporúčajú, najmä ženám, ktorých trápia časté kvasinkové infekcie.

Zhodujú sa tiež v tom, že radšej chodiť bez nohavičiek, ako mať na sebe tango strih. Práve nimi sa šúchaním a pohybom pri chôdzi prenáša množstvo baktérií z análneho otvoru do pohlavného.

Chodenie bez nohavičiek môže teda pomôcť eliminovať aj časté infekcie močových ciest.

Najobľúbenejšie sú bikiny

Priemerná žena dnes vlastní 34 kusov nohavičiek, zatiaľ čo ešte v roku 1999 to bolo len asi 11. Priemerne 20 kusov nohavičiek mávame určených na každodenné nosenie, 14 kúskov je potom tzv. lepších a pre zvláštne príležitosti.

Američanky, konkrétne viac ako tretina z nich, uprednostňuje bikinové nohavičky, 23% klasické nohavičky. Tangá volí 19%. Zdá sa, že Britky sú, čo sa týka nohavičiek, konzervatívnejšie.

Polovica z nich siaha po osvedčených nohavičkách klasického strihu, zatiaľ čo tanga volí len 8% z nich. Na Slovenku sa zatiaľ podobný prieskum medzi ženami nerobil.

Akú farbu spodnej bielizne nosíte najradšej?

Preferujete spodnú bielizeň určitej farby? Ako je už dobre známe, farby môžu všeličo napovedať o vašej osobnosti.

Čierna bielizeň vraj odkazuje na vlastnosti ako praktickosť, odvahu či ambicióznosť. Biela symbolizuje prirodzenú krásu, sebavedomie, rozvážnosť a citlivosť, modrá zase tajuplnosť, kreativitu a milú povahu.

Žltá je spájaná s optimizmom, láskyplnosť a dobrodružným duchom, zelená s nezávislosťou. Červená spodná bielizeň napovedá o veľkej životnej energii.

Bielizeň vplýva aj na náladu

Podľa prieskumu amerického denníka USA Today negatívne ovplyvňuje náladu viac ako štvrtiny žien to, či na sebe zrovna majú nepohodlnú alebo zle padnúcu spodnú bielizeň. Mrzutosť však ženám privodí aj bielizeň stará, obnosená alebo celkovo neatraktívna.

Zaujímavosti o nohavičkách

  • Prvé nohavičky nosili ženy v starovekom Egypte, jednalo sa vlastne o dve krátke sukienky nosené pod vrchným odevom, ktoré ale vznik nohavičiek a spodnej bielizne všeobecne predpovedali.
  • V stredoveku ženy nohavičky nenosili vôbec, v tej dobe bola spodnou bielizňou žien (aj mužov) ľanová košeľa dlhá až po členky.
  • Až do konca 19. storočia patrilo k dobrému vychovaniu, aby si žena ušila a vyšila spodnú bielizeň sama. Podľa toho sa totiž posudzovalo, ako je žena usilovná a aká dobrá manželka a gazdiná bude.
  • Podľa zahraničných prieskumov si denne mení spodnú bielizeň iba 75% Francúzok.
  • V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch začali muži aj ženy nosiť jednorazové papierové nohavičky a slipy. Tie boli propagované ako praktická alternatíva pre náruživých cestovateľov.
  • Taliani veria, že ak budete mať pri novoročných oslavách na sebe červené nohavičky, prinesie vám nadchádzajúci rok šťastie.

Digiqole ad

Nikoleta Engliš

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.