• 24. september 2022

Jarné upratovanie mysle: ako si urobiť poriadok sama v sebe?

 Jarné upratovanie mysle: ako si urobiť poriadok sama v sebe?

Jar, ako ročné obdobie, je fakt najviac super. Po dlhej zime nám prináša prvé hrejivé lúče slnka a nepoznám človeka, ktorý by sa z nej netešil. A to beriem do úvahy aj alergikov!

Ale jar je podľa mňa super aj v tom, že vždy značí príchod niečoho nového. Prebúdza v nás novú energiu. Sme aktívnejšie, veselšie a konečne môžeme prestať skrývať svoje super outfity pod kabátom. Dokonca v nás vyvoláva aj chuť upratovať!

Jarné upratovanie však nemusí znamenať len utieranie prachu a odsúvanie nábytku, aby sme aspoň raz za čas dôkladne povysávali. (Aj keď to vie byť prínosné, naposledy som tak našla stratené okuliare.) Tentokrát to môže byť aj príležitosť, aby sme si spravili poriadok v sebe.

Utriediť si vlastné myšlienky vie byť totiž oveľa ťažšie ako triedenie oblečenia. Aj keď v princípe to vie byť rovnaké.

Predstav si, že si ideš po zime vytriediť šatník. Postupne si vytvoríš kôpky s oblečením. V prvej kôpke sú veci, ktoré nenosíš. Pri niektorých máš dokonca pocit, že pri ich kúpe muselo v tvojej hlave nastať zatmenie mozgu. Rozhodneš sa dať ich preč. V druhej kôpke sú veci, ktoré máš stále rada, nosíš ich a dokonca máš teraz pre nich viac miesta!

Dosť podobné je to s našimi myšlienkami, pocitmi, problémami alebo vzťahmi. Nemá zmysel si ponechávať veci, ktoré ti neprinášajú radosť, zaberajú ti miesto alebo sú už tak zničené, že ich nedokážeš napraviť.

Teraz je ten správny čas upustiť od všetkého ťaživého, čo nosíš vo svojom vnútri.

Nelipni na vzťahu, ktorý ti nič nedáva.

Nevytváraj si problémy z vecí, ktoré nedokážeš ovplyvniť.

Nedrž sa nereálneho cieľa, ale premeň ho na uskutočniteľný.

Necíť sa previnilo, keď opustíš toxických ľudí.

Neboj sa byť sama sebou!

Ty vieš, ktorých vecí sa musíš vzdať a vytvoriť tak priestor pre veci, na ktoré sa chceš sústrediť. Asi to bude ťažšie ako s oblečením, ale verím, že to dokážeš.

Priprav sa na nový štart. A uprac tam, kde je to naozaj potrebné. Tentokrát však začni vo svojom vnútri.

Digiqole ad

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.