• 4. júl 2022

Júnové #ženskéčítanie z vydavateľstva Grada

 Júnové #ženskéčítanie z vydavateľstva Grada

Teplé letné počasie k nám, po dlhom chladnom počasí, zavítalo ani sme sa nenazdali a práve leto je pre mnohé z nás obdobím, kedy si konečne nájdeme čas na oddych pri dobrej knihe. Prinášame vám pár tipov, ktoré vyjdú v priebehu júna a stoja za zváženie.

Či už hľadáte oddychovú romantiku, skutočný príbeh prerozprávaný spôsobom, ktorý vás chytí za srdce alebo obľubujete skôr populárno-náučnú literatúru, veríme že vás novinky zaujmú a vďaka nim si užijete oddych na ktorý ste sa dlho tešili.

Ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi

Cítite sa preťažení svetom okolo vás? Trápite sa s požiadavkami iných a zažívate extrémnu úzkosť alebo stres v časoch konfliktov? Vplývajú na vás emócie iných ľudí? Vitajte vo svete empatov a vysoko citlivých ľudí, ktorým je prirodzené pomáhať druhým, a tak sa stávajú ľahkým terčom narcistov a sebavedomých jednotlivcov, ktorí sa snažia využívať ľudí pre svoj vlastný prospech.

Ako sa však chrániť pred takýmito nezdravými vzťahmi? Pomocou tejto knihy objavíte cielené tipy, ako si poradiť s piatimi hlavnými typmi toxických ľudí:

  • Bežný typ narušiteľov hraníc
  • Pobláznenci a lapači pozornosti
  • Emocionálni upíri
  • Narcisti
  • Sociopati a psychopati

Ak ste pripravení postaviť sa toxickým ľuďom vo svojom živote, táto kniha má všetko, čo potrebujete na to, aby sa vám to podarilo.

Malé vinárstvo v Provensalsku

Táto knižná novinka je v poradí už štvrtou knižkou zo série romantických oddychových príbehov. Za láskou. Tentokrát vás vezme na francúzsky vidiek, plný podmanivých viníc a chrumkavých croissantov. Avin manžel Mark je už zopár týždňov pracovne odcestovaný a Ava s prekvapením zisťuje, že sa tak skoro ani nevráti. Nevyšiel mu investičný zámer a schováva sa pred úžerníkmi. Navyše už dlhšie neplatí pôžičku, a preto prišli o dom.

Avina životná realita je viac ako smutná – v štyridsiatich troch rokoch prespáva u kamarátky, uviazla v práci, ktorá ju frustruje, a aby toho nebolo málo, manžel si začal románik s kolegyňou. Aj vo vzťahu s dcérou vysokoškoláčkou to už dlhšie škrípe. Ava si náhle uvedomuje, že popri starostlivosti o rodinu úplne zabudla na seba a jej sny zapadli prachom.

V tejto bezútešnej situácii sa dozvedá, že jej milovaný starý otec, u ktorého v detstve trávila leto a s ktorým nehovorila už viac ako tridsať rokov, zomrel a zanechal jej svoju malú vinicu Château Saint-Clair. Zrazu jej sen mať vlastnú pekárničku dostáva reálnejšie kontúry. Čerstvá káva a croissanty na raňajky, pohár vína s pekným miestnym čašníkom Jacquesom… a Ava sa postupne začína vo Francúzsku cítiť ako doma. No odísť z manželstva a začať nanovo na mieste, ktoré jej prirástlo k srdcu, keď bola malá, by bolo šialené… Či nie?

Na ceste za sebaláskou

“Táto kniha je silným a komplexným sprievodcom pre jednu z najdôležitejších úloh, ktoré počas života budeme plniť: budovať v sebe bezpečné prostredie pre našu dušu. Zebianová zdieľa aj svoj osobný príbeh, svoje pocity neistoty a zraniteľnosti, aby sme aj my dokázali objaviť našu vlastnú hodnotu. Kniha, ktorú si musíte prečítať, aby vám pomohla vybudovať si v sebe stabilný základ pre vyrovnaný život.” Povedala o knihe Mel Robbins, autorka knihy 5 sekundové pravidlo

Autorka Najwa Zebian predstavuje revolučné chápanie vnútorného domova pre dušu ako bezpečného miesta, kde sa duša a srdce cítia v pokoji, kde môže každý z nás prejaviť svoju zraniteľnosť a uvedomovať si svoju hodnotu. Mnohí z nás si tento domov budujú v iných ľuďoch, lebo veríme, že naša hodnota sa odvíja od toho, koľkí nám dovolia nazrieť do ich vnútra. No keď potom vzťah s nimi ochladne alebo sa nadobro rozpadne, cítime sa opustení a osamelí.

Až vtedy pochopíme, že je dôležité, aby sme si pevné základy vybudovali v sebe samých. V knihe Na ceste za sebaláskou Zebian prvýkrát rozpráva aj svoj osobný príbeh – odchod z Libanonu v šestnástich rokoch, jej príchod ako mladej moslimky do Kanady, kde žije dodnes, a budovanie novej identity, keď sa naučila byť k sebe a ostatným úprimná.

Po viacerých zážitkoch, pre ktoré sa od svojho pravého ja vzdialila, dospela k presvedčeniu, že je dôležité vybudovať si stabilný domov v sebe samej, akúsi identitu neovplyvnenú a neovplyvniteľnú kultúrnymi vzorcami a očakávaniami druhých. Uvádza rôzne praktické rady a zároveň čitateľov povzbudzuje v tom, aby sa snažili pochopiť a počúvať samých seba.


Na západ so žirafami

Tento fascinujúci dobrodružný román o dvoch žirafách, ktoré sa vďaka svojej strastiplnej púti po Amerike dostali na titulky novín a podmanili si srdcia ľudí vaše oči určite nenechá suché. Charizmatický Woodrow Wilson Niklák má stopäť rokov a cíti, že jeho život sa pomaly končí. V deň, keď sa z televízie dozvie, že žirafám hrozí vo svete vyhynutie, spomenie si na nezabudnuteľný zážitok z čias, keď mal sedemnásť rokov. Rozhodne sa ho zdokumentovať do písaného príbehu o tom, ako nás dokáže zmeniť neobyčajný pôvab zvierat, láskavosť cudzích ľudí a jednoduché plynutie času.

Píše sa rok 1938, Hitler ohrozuje Európu a svetom otriasa hospodárska kríza. Američania prahnú po niečom nezvyčajnom. Vytúženú jedinečnosť nájdu vo vzrušujúcom príbehu dvoch žiráf, ktoré pri plavbe po Atlantiku zázračne prežijú hurikán. Žirafy čaká dlhá cesta po celej Amerike na nákladnom aute, ktoré ich má doviezť do Zoo v San Diegu. Preváža ich mladý Woodrow spolu s láskavým Starcom a krásnou ryšavou fotografkou.

Digiqole ad

tlačová správa

Súvisiace články