• 27. september 2023

Melinda Gates sa môže stať druhou najbohatšou ženou na svete!

 Melinda Gates sa môže stať druhou najbohatšou ženou na svete!

Manželia Melinda a Bill Gatesoví sa po 27 rokoch manželstva rozvádzajú a ich majetok sa zrejme rozdelí rovnakým dielom na polovicu. To urobí z filantropky a spoluzakladateľky spoločnosti Microsoft, druhú najbohatšiu ženu sveta.

Melinda Gates je známa ako filantropka, bojovníčka za posilnenie postavenia žien v spoločnosti a tiež ako manželka spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft, Billa Gatesa.

Pred pár dňami obletela svet správa, že manželia sa po 27 rokoch manželstva rozvádzajú.

Média začali okamžite špekulovať aj o delení ich majetku, a britský The Guardian píše, že Melinda Gates by sa mala stať druhou najbohatšou ženou na svete, s majetkom odhadovaným na 73 miliárd dolárov.

Gatesovci, ktorí sa zosobášili v roku 1994, údajne nepodpísali predmanželskú zmluvu, a podľa zákona štátu Washington sa očakáva, že rozvodom sa ich majetok rozdelí rovnakým dielom 50/50.

Ak sa tak stane, Melinda French Gates, ktorá len nedávno začala uvádzať aj svoje dievčenské meno na svojich profilov na sociálnych sieťach, sa umiestni v rebríčku najbohatších žien sveta, za Françoise Bettencourt Meyersovou, 67-ročnou majiteľkou spoločnosti L’Oreal, ktorej zdedený majetok má aktuálne hodnotu približne 83 miliárd dolárov.

Pár má tri deti: Jennifer (25); Rory, (21); a Phoebe (18). Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov uviedla, že pár zostane spolupredsedami a správcami organizácie, ktorá je hnacou silou pri zlepšovaní zdravotnej starostlivosti, vzdelávania v ranom detstve a podpore očkovania na celom svete.

zdroj: theguardian.com

Digiqole ad

Nikoleta Engliš

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.