• 20. január 2022

Menštruačné nohavičky: ako fungujú, pre koho sú vhodné a koľko stoja?

 Menštruačné nohavičky: ako fungujú, pre koho sú vhodné a koľko stoja?

Menštruačné nohavičky sú novinkou na trhu. Dokážu úplne nahradiť vložky a tampóny, čím urobia menštruáciu pohodlnejšou a ekologickejšou.

Iba 20% slovenských žien vie, že existujú nohavičky, ktoré úplne absorbujú menštruačné krvácanie. Väčšinou si ženy myslia, že menštruačné nohavičky iba chránia oblečenie pred zašpinením, keď pretečie vložka, či tampón.

Menštruačné nohavičky sú však nohavičky, ktoré dokážu absorbovať menštruačnú krv počas celých niekoľkých hodín, a to bez nutnosti nosenia vložky, tampónu, kalíšku, či menštruačnej špongie. Dokonca ich môžete nosiť aj pri tej najsilnejšej menštruácii!

Ako fungujú menštruačné nohavičky?

Menštruačné nohavičky značky Femcy obsahujú inovatívnu 8-vrstvovú ochranu, ktorá je tvorená striedaním savých a priepustných vrstiev. Tie sú navzájom spojené a umožňujú plynulý transfer menštruačnej krvi, pričom vnútorná strana nohavičiek je vždy suchá.

Vyrobené sú z 95% z bambusu, zvyšok tvorí elastan, aby sa dokonale prispôsobili každej postave. Dostupné sú v troch modeloch: denné, nočné a active.

  • antibakteriálne so striebornými iónmi
  • zamedzujú množeniu baktérií a vytváraniu zápachu
  • antialergické- neobsahujú syntetický polyester ani iný alergén
  • EKO produkt- nezaťažujú prírodu odpadom
  • navrhnuté aj ušité na Slovensku

Cena sa líši pri každom modele za 1 kus je to od 33€, dostupné sú v čiernej farbe s kontrastnou červenou vo vnútri, nočný model je celý čierny, vybrať si môžete z veľkostí S-XXL.

Prečo prejsť na menštruačné nohavičky?

Okrem pohodlia a ochrany proti pretečeniu menštruačné nohavičky získavajú na popularite aj ako ekologicky udržateľná voľba.

Ak hľadáte riešenie, ktoré je menej dráždivé pre ženské telo ako tampóny, pohodlnejšie ako vložky a menej náročné ako menštruačný kalíšok, sú pre vás menštruačné nohavičky ideálnou voľbou.

Ak stále váhate, či menštruačného nohavičky vôbec skúsiť, máme pre vás praktický tip.

Najskôr začnite s ľahšími dňami vašej menštruácie alebo menštruačné nohavičky skúste ako druhú ochranu pred prechodom na plný úväzok. Skvelým spôsobom je nosiť ich cez noc na konci menštruácie, keď je vaše krvácanie už ľahšie.

Nikoleta Engliš

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *