• 29. máj 2023

Na československý trh prichádza nová kozmetická značka! Dbá na udržateľnosť, lokálnosť a súlad s prírodou

 Na československý trh prichádza nová kozmetická značka! Dbá na udržateľnosť, lokálnosť a súlad s prírodou

S príchodom jari 2021 na československý trh vstupuje nová kozmetická značka PO-ETI-KO, teda POmalá ETIcká KOzmetika.

Ako napovedá samotný názov, cieľom značky nie je len priniesť nové produkty, ale hlavne inšpirovať svojich spotrebiteľov k pomalšiemu, a tým udržateľnejšiemu životnému štýlu a starostlivosti o seba aj svoje okolie.

„Sme ženy 21. storočia. Nebojíme sa chopiť príležitostí modernej doby, napriek tomu vnímame silné spojenie s prírodou. Nové technológie a vedecké poznatky nám umožnili uskutočniť našu spoločnú víziu,“ hovorí Aneta Fránková, ktorá má nastarosti vývoj produktov.

Za cieľ si tvorivé kvarteto dalo neľahkú úlohu – vytvoriť funkčnú modernú kozmetiku, ktorá prepája prírodné zloženie a šetrný prístup k životnému prostrediu so súčasnými biotechnologickými poznatkami a postupmi.

A vďaka tomu dokázať zaistiť vysokú účinnosť, delikátne textúry a dlhodobé výsledky.

Nakoľko neoddeliteľnou, niekedy až mystickou súčasťou našich životov sú aj vône, pribrali do tímu parfumérku Kateřinu Novákovú, ktorá sa učila priamo od tvorcov parfémov pre britskú kráľovskú rodinu.

„V našich produktoch používame éterické oleje, ktoré všetko nielen krásne prevoňajú, ale pôsobia aj aromaterapeuticky. Pohladíme tak nielen svoju pleť, ale aj dušu a myseľ,“ načrtáva jeden z dôležitých pilierov novej kozmetiky parfumérka Kateřina.

Starostlivosť o pleť s produktmi Poetiko sa tak stáva drobným, súkromným potešením, dodávajúcim poetický pôvab každodenným rituálom. A presne to je podstatou filozofie SLOW beauty, ktorá je pre tvorkyne značky nikdy nekončiacou inšpiráciou.

Základom tejto filozofie je dôraz na udržateľnosť (Sustainable), lokálnosť (Local), súlad s prírodou (Organic) a kvalitu (Whole). Jedná sa o holistický životný štýl, ktorý prepája všetky aspekty života.

zdroj: facebook Poetiko

Jednou z príležitostí, ako žiť v súlade s touto filozofiou, je práve vedomá starostlivosť o pleť. Žiť SLOW beauty znamená žiť v súlade so sebou samým, v prirodzenej harmónii s rytmom vlastného života, vedome prepájať potreby tela a mysle, ale tiež si uvedomovať, v akom štádiu života sa práve nachádzame a preskúmať ho so zvedavosťou a láskou k sebe samému

„Pri tvorbe našej kozmetiky sme si osvojili princípy SLOW beauty, pretože veríme, že skutočná krása sebavedomo vyžaruje zvnútra a nebojí sa starnúť. Naším heslom je, Robme veci čo najlepšie, nie čo najrýchlejšie´ a snáď práve preto nám vývoj a uvedenie produktov na trh trvalo niekoľko rokov,“ objasňuje Monika Šimonová, produktová manažérka.

Produkty Poetiko, ktoré sú všetky vyrobené v Čechách a na Slovensku, sa dajú zakúpiť v e-shope www.poetiko.organic. Na konci marca svojich prvých zákazníkov privítal aj zážitkový obchodík v centre Prahy, hneď vedľa Karlovho mostu.

Je v ňom možné všetky produkty vyskúšať doslova „na vlastnej koži“ a odniesť si tak nielen vybranú kozmetiku, ale aj ošetrujúci zážitok. 

zdroj: TS Poetiko

Digiqole ad

Nikoleta Engliš

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.