• 29. máj 2023

Orgazmus počas spánku – ako ho dosiahnuť?

 Orgazmus počas spánku – ako ho dosiahnuť?

Áno, orgazmus počas spánku je možný bez ohľadu na pohlavie a je úplne prirodzený. Bežne sa nazýva nočný orgazmus alebo vlhký sen. Nočné orgazmy sú väčšinou spojené s mužskou pubertou a vyskytujú sa v dôsledku zvýšenej hladiny testosterónu. Vlhké sny alebo spánkové orgazmy sa však môžu prihodiť aj ženám.

Mokré sny sú medzi ženami bežné, prebudila si sa však niekedy s myšlienkou, či ten vzrušujúci pocit, ktorý si cítila v spánku, bol skutočný orgazmus alebo len sen? Mnoho žien uvádza, že tesne pred prebudením cítia intenzívny, príjemný pocit, ktorý sa podobá orgazmu.

V knihe The Science of Orgasm, v ktorej sú spánkové orgazmy opísané ako atypické „negenitálne orgazmy“, pretože k nim dochádza bez stimulácie, autori píšu, že „dôkazy ukazujú, že mozog dokáže generovať orgazmus nezávislý od zmyslovej aktivity pohlavných orgánov u mužov aj žien“. V The Orgasm Answer Guide autori poukazujú napríklad na ženy s poranením miechy: „Bez nervových spojení medzi vonkajšími genitáliami a mozgom, no je o nich je známe, že zažívajú orgazmy počas spánku“.

Podľa výskumov sa spánkový orgazmus začína erotickým snom. To vedie k zvýšenému prekrveniu pohlavných orgánov v kombinácii s úplnou relaxáciou v hlbokom spánku, čo umožňuje telu dosiahnuť orgazmus bez vonkajšej stimulácie. Telo v tejto fáze nekladie žiadny odpor, a tak myšlienky a pocity ľahko plynú. Spánkový orgazmus sa veľmi líši od človeka k človeku. Niektorí ľudia ich nezažívajú vôbec a iní ich majú dosť často.

orgazmus počas spánku

Orgazmus počas spánku – ako ho dosiahnuť?

Ak máš chuť zvýšiť si dnes večer svoje šance na takýto orgazmus, máme niekoľko dobrých rád, ako začať. Skús myslieť na sexi veci a spi s väčším množstvom posteľnej bielizne na vagíne – napríklad so zastrčenou plachtou medzi nohami – aby bol tlak na klitoris väčší, prípadne môžeš skúsiť spať na bruchu.

Pred spaním sa uisti, že si čo najviac uvoľnená. Všetci vieme, že stres – a ďalšie mentálne bariéry, ktoré nás tak často môžu brzdiť od skutočného orgazmu – môžu preniknúť do nášho podvedomia a ovplyvniť to, ako spíme. Taktiež je dôležité pokúsiť sa identifikovať rozdiel medzi snom a realitou. Keď si uvedomíš, že si vo sne, budeš s ním môcť “komunikovať“. Budeš viac spojená s typom sna, ktorý zažívaš.

A nakoniec, neboj sa o tom hovoriť. Ako ženy sme sa naučili správať sa v sexe slušne, takže mnohé z nás sa pravdepodobne cítia príliš trápne diskutovať o spánkových orgazmoch. Ale rovnako ako muži otvorene rozprávajú o vlhkých snoch, nemali by sme sa báť hovoriť o úžasných veciach, ktoré naše telo dokáže.

Končia sexuálne sny vždy orgazmom?

Nie. Rovnako ako nie každý sexuálny akt sa končí orgazmom, nie každý mokrý sen sa ním skončí. A na druhej strane, orgazmus nemusí vždy viesť k ejakulácii alebo vlhku. Mokré sny sa môžu stať s orgazmom alebo bez neho.

zdroje: refinery29.com, flo.health

Digiqole ad

Radka Dzurišová

Súvisiace články