• 27. september 2023

Otestovali sme menštruačné nohavičky českej značky BODYLOK

 Otestovali sme menštruačné nohavičky českej značky BODYLOK

Táto česká firma prišla na trh ako prvá s výrobou dámskych trenírok. Neskôr spojili spodné prádlo, hygienické pomôcky a ekológiu a dali tak počiatok vzniku výrobe ich vlastnej značke menštruačných nohavičiek.

Na prvý pohľad nikto nezistí, že sú to menštruačné nohavičky, pretože vrstva, ktorá menštruačnú krv absorbuje, je veľmi tenká. Majú predĺženú zadnú časť absorpčnej vrstvy, takže zaisťujú pohodlnú ochranu.

Menštruačné nohavičky BODYLOK sú vyrobené z príjemného materiálu, veľkú výhodu vidím aj v tom, že si môžem vybrať z rôznych štýlov a prevedení. Keď mi niekto pred osobným vyskúšaním a zaujímaním sa v tejto téme spomenul menštruačné nohavičky, predstavila som si jeden strih a výber max z dvoch farieb – bielej a čiernej.

Ale menštruačné nohavičky to nie sú iba bavlnené nohavičky klasického strihu, výber je naozaj veľký – čipka, vzory, farby, nenápadné aj elegantné. Výrobca myslel na to, že aj počas našich dní sa chceme cítiť sexy.

Na testovanie som si vybrala som si nohavičky s vyšším pásom, pretože počas svojich dní mám rada pocit komfortu aj istoty v jednom. Mnou vybraný kúsok má stredný stupeň absorpcie. Musím sa priznať, že som dlho zvažovala, aký stupeň absorpcie si zvoliť.

Odporúčam nohavičky prvýkrát použiť v prostredí, v ktorom sa cítite pohodlne, napríklad keď viete, že budete doma. Takto si aspoň pokojne vyskúšate, ako fungujú a kedy si ich potrebujete vymeniť. Vyhnete sa tak strachu z pretečenia (teraz už viem, že zbytočnému), ktorý, verte mi, pri prvom použití mať budete.

Mnou testovaný strih menštruačných nohavičiek mi veľmi vyhovoval, dobre sa nosí a ani raz som nepocítila, že na sebe nemám klasické nohavičky. Materiál, z ktorého sú vyrobené, je jemný na dotyk, takže pokožku nedráždi ani neťahá, netlačí. Menštruačné nohavičky som si obľúbila najmä z ekologických dôvodov. Zatiaľ mám iba jedny, ale plánujem si dokúpiť minimálne dva ďalšie kusy.

Digiqole ad

Radka Dzurišová

Súvisiace články