• 30. marec 2023

Pravidlá rozkoše na Netflixe otvárajú tabu a normalizujú ženskú sexualitu

 Pravidlá rozkoše na Netflixe otvárajú tabu a normalizujú ženskú sexualitu

Kto je pripravený dozvedieť sa viac o klitorise, ženskej rozkoši či orgazmickej priepasti? Nová sériaThe Principles of Pleasure od Netflixu prináša divákom kvalitnú sexuálnu výchovu.

The Principles of Pleasure, v českom preklade Pravidlá rozkoše, je trojdielna séria dostupná na Netflixe aj s českým dabingom. Je úprimným a otvoreným popisom problémov, ktorým mnohé ženy v oblasti sexu stále čelia.

Séria pozostáva z epizód Our Body (naše telo), Our Minds (naše mysle) a Our Relationships (naše vzťahy). Prvá časť sa zaoberá sexuálnou výchovou, tabu okolo sexu a históriou intimity. Our Minds sa zameriava na to, ako sa náš mozog a naše hormóny podieľajú na našej sexualite, a tretia epizóda odporúča, ako fungovať v partnerskom živote.

Epizódy majú konverzačný tón, bežné ženy rôzneho veku, etnicity či sexuálnej orientácie v nich rozprávajú o svojich zážitkoch a všetko je doplnené názormi odborníčok ako napr. vedkyňou v oblasti sexuálneho zdravia Emily Nagoski a pedagogičkou, ktorá vzdeláva v oblasti sexuálnej výchovy Erickou Hart.

Jedným z highlightov série je rozhodne zameranie sa na ženskú rozkoš. The Principles of Pleasure zahŕňa diskusiu o otázkach týkajúcich sa ženských orgazmov, sexuálnych hračiek a anatómie ženských genitálií. Zdôrazňuje tiež mizogýniu a tabu okolo témy ženskej sexuality, a čo je potrebné na prelomenie zbytočných stereotypov.

zdroj: russh.com

Digiqole ad

Nikoleta Engliš

Súvisiace články