• 27. september 2023

Prečo je ženská rivalita stále “in”?

 Prečo je ženská rivalita stále “in”?

Je to, čo sa o nás ženách a o rivalite medzi nami hovorí naozaj pravda? Je to len mýtus alebo sme naozaj hašterivé a neprajné pohlavie? Prečo je ženská rivalita stále “in” a pokladaná za zaujímavú?

Dlhodobá nerovnosť v postavení žien a mužov v spoločnosti spôsobila v mnohých oblastiach to, že k sebe ženy neboli práve “najprajnejšie”. Pozerajúc sa na to objektívne, je to celkom logické. Predstav si, že pracuješ na oddelení, kde si jediná žena. Tvrdo si makala, aby si všetkým ukázala svoje kvality. A zrazu sa objaví ďalšia žena.

Cítiš sa ohrozená, lebo vieš, ako to chodí. Bojíš sa o svoju pozíciu, ktorú si si dlho budovala, a tak novú kolegyňu možno neprivítaš s otvorenou náručou. V práci to vnímame asi najviac, no ide aj o iné oblasti života. Neprajné správanie je však medzi ženami zastúpené v oveľa menšej miere, ako to prezentujú rôzne média.

Prečo sa tak veľmi medializuje rivalita medzi ženami?

Keď otvoríš niektorý bulvárny časopis, celkom isto v ňom natrafíš na článok, ako sa medzi sebou pohádali herečky, ktoré speváčky neznášajú a čo zlé povedala jedna o druhej. Povieš si, Wow, ženy sa medzi sebou asi fakt nemusia. Ale je to naozaj tak?

Odpoveď je nie, ale škandály predávajú. Ak by bolo v bulváre namiesto “neprajných pohľadov a uštipačných poznámok” napísané, ako si na premiére filmu ženy skladali komplimenty (mimochodom, tie vyslovujeme oveľa častejšie ako urážky a nadávky), nemalo by to takú sledovanosť.

Neboj sa ozvať a povedať niečo pozitívne!

Predstav si situáciu, že sa vo výťahu vezieš s dvomi ďalšími ženami. Jedna má krásne vlasy, aj ty by si také chcela. Druhá má zasa podľa teba úžasný outfit. Nepovieš im to, len si to v duchu myslíš, ale nemáš odvahu im to povedať. Ver mi, aj ich na tebe niečo zaujalo.

Vyjdete však z výťahu bez toho, aby ste si niečo povedali a kvôli nekonečnému porovnávaniu sa s inými sa budeš možno cítiť menejcenne. Radím ti, milá žena: Ozvi sa. Neboj sa pochváliť druhú ženu!

Nie len v oblasti vzhľadu, ale v hocičom, čo sa ti na jej správaní a práci páči! To, že je v niečom dobrá, z teba nerobí horšiu! To, že je ona krásna, neznamená, že ty nie si! Nebojme sa podporiť jedna druhú.

Preto ak do tvojho života vstúpi nová žena, nepozeraj hneď na ňu ako na konkurenciu, ale skús ju lepšie spoznať. Takto si vytvoríš vo svojom okolí komunitu ľudí, kde už miesto pre prehnanú ženskú rivalitu neostane.

Digiqole ad

Súvisiace články