• 29. máj 2023

Prečo nemať výčitky, keď si dáme prestávku + 4 tipy, ako kvalitne „vypnúť“

 Prečo nemať výčitky, keď si dáme prestávku + 4 tipy, ako kvalitne „vypnúť“

„Na dnes si toho spravila dosť, poď si oddýchnuť.“ A teraz úprimne, koľkokrát  si si povedala túto vetu? Povedať ju niekomu druhému je pre nás úplne prirodzené. Často oceníme prácu našich blízkych a doprajeme im odpočinok. Prečo máme ale problém povedať ju sebe?

Také skrátka niekedy sme. Neustále nás prenasleduje myšlienka, že toho nerobíme dosť alebo čo všetko vieme ešte dnes stihnúť. Ako náhle sa pristihneme, že nerobíme nič, vzbudí to v nás zväčša výčitky.

Aj keď najviac, čo niekedy dokážeme urobiť, je nič. Skrátka si potrebujeme oddýchnuť a nabrať síl do ďalších aktivít. 

Určite si sa už pristihla v situácii, kedy si si prezerala sociálne siete a zrazu si nadobudla pocit, že v porovnaní s ostatnými toho nerobíš dosť. Ona toho dnes toľko stihla! Zatiaľ čo ja som len…

Vstala. Navarila obed. Pracovala z domu. Učila sa. Poliala ten jeden kaktus, ktorý aj tak neprejavuje známky života…čokoľvek tam doplníš ty, čokoľvek si dnes zvládla spraviť, ver, že je to dostatok. Ak to, že si dnes vstala, bolo tvojim najväčším úspechom, gratulujem!

Je úžasné, ak vieme celý deň vyplniť prácou a rôznymi aktivitami, no nezabúdaj si po nich povedať tú jednu vetu.

„Na dnes si toho spravila dosť, poď si oddýchnuť.“

A čo je dôležité, povedz si ju bez výčitiek. Nehľadiac na to, aký si mala deň alebo týždeň, zaslúžiš si vypnúť.

Ako si oddýchneš ty?

1. Sprav si Spa-day a konečne si zapni ten seriál, o ktorom každý hovorí! 

Konečne máš príležitosť, vyskúšať tú super pleťovú masku, čo ti na poličke zasadá prachom ešte od Valentína a spraviť si poriadny self-care deň. Dopraj svojej pleti rovnako zaslúžený oddych a pozri si niečo, na čo si si doteraz nenašla čas alebo sa začítaj do obľúbenej knihy.

2. Vybehni na prechádzku (s rúškom a vo vlastnom okrese )

20 minút na čerstvom vzduchu a budeš sa cítiť ako znovuzrodená a oddýchnutá. Akýkoľvek druh pohybu ťa nabije dobrou energiou, prechádzka je v slnečné dni úplne najviac.

3. Nádych, výdych. Teraz chcem byť sama so sebou.

Zapáľ si sviečku, sústreď sa na svoje dýchanie, napíš si svoje myšlienky na kus papiera. Stráv chvíľku sama so sebou, so svojimi myšlienkami a pocitmi. Pochváľ sa za všetko, čo si dokázala.

4. Dopraj si dobré jedlo

Zmeň povinnosť na zážitok. Vyskúšaj nový recept alebo využi donáškovú službu. Dopraj si obľúbené jedlo alebo niečo, čo si už dávno chcela ochutnať. Urobíš radosť nie len sebe, ale aj ľuďom z gastra.

Digiqole ad

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.