• 2. december 2022

Prípravky na intímnu hygienu: používať ich alebo nie?

 Prípravky na intímnu hygienu: používať ich alebo nie?

Ako všetky dobre vieme, naše intímne partie sú veľmi citlivé na akékoľvek zmeny. Napríklad aj zmena pracieho prostriedku, v ktorom periete svoju spodnú bielizeň, môže spôsobiť problémy.

V zdravom prostredí pošvy sa nachádzajú „dobré“ a „zlé“ baktérie, ktoré sú za normálnych okolností v rovnováhe. Ak dôjde k zvýšeniu „zlých“ baktérií, môžete pociťovať pálenie, svrbenie a celkovú nepohodu. Práve z toho dôvodu mnoho žien na udržanie normálnej hladiny pH v pošve používa intímne prípravky.

Názory lekárov, ktoré som čítala, sa na túto tému rozchádzajú. Isté však je, že starostlivosť o intímne partie netreba podceňovať ak vediete aktívny sexuálny život, pretože vtedy je prirodzená mikroflóra vagíny citlivejšia. Problémy môže spôsobiť aj ak užívate antikoncepciu alebo antibiotiká.

Prirodzené pH pošvy je kyslé

Keď si vyberáte prípravky určené na intímnu hygienu, je dobré si dať pozor na obsiahnuté zložky. Voľte skôr neparfumované prípravky bez obsahu chemických prísad.

Vyhnite sa aromatizovaným mydlám a gélom, ktoré môžu narušovať prirodzené pH pošvy a napomáhajú osídleniu patogénnymi baktériami, ktoré spôsobujú zápal. Na intímnu hygienu sú vhodné prípravky, ktoré majú kyslé pH a nenarušujú obranyschopnosť sliznice pošvy, môžu byť obohatené aj o extrakty z rastlín.

Tiež neplatí, že ak nejaký prípravok na intímnu hygienu vyhovuje vašej kamarátke, tak automaticky bude sedieť aj vám! Ak vám produkt „nesadne,“ objaví sa napr. alergická reakcia, malo by to byť pre vás varovným signálom, že tento produkt pre vás vhodný nebude.

Každej žene vyhovuje na intímnu hygienu niečo iné, a teda nedá sa povedať, či by sa prípravky na intímnu hygienu mali používať, alebo nie.

Digiqole ad

Nikoleta Engliš

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.