• 13. august 2022

Randi aj sama so sebou! Prečo je čas pre seba naozaj dôležitý?

 Randi aj sama so sebou! Prečo je čas pre seba naozaj dôležitý?

Či už si zadaná, alebo nie, potrebuješ mať čas, ktorý stráviš sama so sebou. A to „potrebuješ“ myslím naozaj vážne!

Neustále sa za niečím náhliš a často zabudneš na to, aké dôležité je vypnúť a usporiadať si myšlienky. Tak, ako svojou prítomnosťou robíš radosť ostatným, poteš pre zmenu aj samú seba.

Na rande nepotrebuješ druhú osobu!

Naozaj. Je máj, lásky čas, a ty sa pristihneš, ako skroluješ sociálnymi sieťami, zaplavenými fotkami zamilovaných párikov a možno si aj povieš, ach, také by som chcela.

A čo tak máj, SEBAlásky čas?! Veď láska má mnoho podôb, tak prečo sa aspoň nachvíľu nevenovať sebe?

A možno si, naopak, povieš: Ja predsa mám s kým ísť na rande, prečo by som chodila sama? Nuž, práve preto. Práve preto, že vo vzťahu sa ten povestný “čas pre seba” hľadá ešte ťažšie. Práve preto, aby si nebudovala vzťah, v ktorom zabudneš, aké dôležité je niekedy byť sama so sebou.

A prečo je to vlastne také dôležité? Pandémia nám ukázala, že byť sám môže byť pre niekoho veľmi ťažké. Ak nie si zvyknutá tráviť čas sama, je to pre teba veľmi náročné.

Ak sa naučíš, ako tráviť čas sama so sebou plnohodnotne, nebudeš sa obávať samoty, práve naopak, budeš si ju užívať.

Aj keď sa snažíme byť čo najviac samé sebou, pravú autenticitu nachádzame vtedy, keď sme naozaj samy, ponorené do svojho vnútra, vnímajúce každý impulz našej mysle a ducha. Vtedy dokážeme objaviť, aké skutočne sme.

Inšpirácia pre deň, ktorý stráviš predovšetkým vo vlastnej spoločnosti

 • Ráno podľa tvojich predstáv
  Privstaň si a sprav si také ráno, po akom si vždy túžila, no akosi si si naň nikdy nevyhradila čas alebo ťa odradila práve myšlienka, že budeš sama. Obleč si outfit, v ktorom sa cítiš dobre, kľudne si daj make-up, zatancuj si na obľúbený playlist a nepozeraj na čas. V tejto rýchlej dobe je už až zriedkavé vychutnať si pomalý začiatok dňa
 • Vyber sa na obľúbené miesto
  Či už je to les, lúka alebo hojdačka na záhrade. Určite máš miesto, ktoré na teba pôsobí inak ako všetky ostatné a vždy si želáš, tráviť tam viac času. Teraz je ten čas. Sadni do auta, na bicykel alebo sa prejdi. Zbaľ si dobré jedlo, deku a denník.
 • Buď prítomná
  Teraz je ten čas všímať si maličkosti naokolo, započúvať sa do spevu vtákov, zatancovať si a ponoriť sa do vlastných myšlienok. Sústreď sa na to, čo je teraz. Ty si tá, o ktorej to celé je. Napíš na papier, ako sa cítiš, ako sa máš, čo ťa trápi a čo ťa, naopak, teší. Vnímaj osobnosť, ktorou si teraz, keď si sama.
 • Ideálne rande
  Porozmýšľaj alebo si spíš, ako by mal vyzerať tvoj deň. Čo by si chcela spraviť, skúsiť, kam by si chcela ísť. Kúp si kvety. Porozmýšľaj nad aktivitami, na ktoré si si doteraz nenašla čas. Dopraj si obľúbené jedlo, zacvič si, maľuj. Objav to, čo ťa najviac baví. Objav to, kým si, keď si sama.
 • „Dnes sa mi to veľmi páčilo, musíme si to zopakovať.“
  …si povedz na konci tvojho dňa. Poteší ťa, ak môžeš pekné chvíle s blízkymi zažívať znova a znova. Rovnakú radosť ti dokážu priniesť aj momenty, ktoré zažiješ vo svojej prítomnosti. Pomôžu ti rásť a budú pre teba odrazom toho, kým si a kým sa chceš stať.

Zdieľať svoj čas s inými je asi najkrajší prejav toho, že nám na nich skutočne záleží. Neboj sa ale ukrojiť niečo zo svojho času aj pre seba. A nezabúdaj, že na rande nemusia byť nutne dvaja!

Digiqole ad

Súvisiace články

Nechaj odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.