• 27. september 2023

Terapeutka: Vibrátory by mali byť zadarmo a mali by sa používať ako súčasť každodennej rutiny

 Terapeutka: Vibrátory by mali byť zadarmo a mali by sa používať ako súčasť každodennej rutiny

zdroj: pexels.com, marisapeer.com

Vibrátory by mali byť považované nielen za sexuálne hračky, ale aj za terapeutické zariadenia.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa ženského orgazmu (8.8.), sa terapeutka Marisa Peer vyjadrila, že si myslí, že National Health System (NHS), čo je označenie pre zdravotný systém vo Veľkej Británii, by mal ženám poskytovať vibrátory na predpis.

Vedci už predtým dospeli k záveru, že vibrátory by mali byť považované nielen za sexuálne hračky, ale aj za terapeutické zariadenia.

“Benefity orgazmov sú také početné, že každá žena by ich mala zažívať pravidelne, bez ohľadu na to, či je alebo nie je vo vzťahu, a bez ohľadu na vek. Nákup sexuálnych pomôcok môže byť pre niektoré skupiny žien nepríjemný, ale ak by boli od verejnej inštitúcie, akou je NHS, normalizovalo by ich to a umožnilo ženám, aby sa tiež cítili sebavedomo. Namiesto toho, aby boli vnímané len ako sexuálna hračka, mali by byť pri užívaní vitamínov alebo umývaní zubov súčasťou našej každodennej rutiny.”

terapeutka Marisa Peer

Podľa štúdie publikovanej v Journal of Sexual Medicine heterosexuálni aj homosexuálni muži dosahujú orgazmus v 85%, heterosexuálne ženy zažívajú orgazmus len v 62% prípadov. Lesbické ženy dosahujú vrchol v 75% prípadov a bisexuálne ženy zažívajú orgazmus najmenej v 58% pri partnerskom sexe.

Aj keď dôvody, prečo ženy nemusia byť schopné dosiahnuť orgazmus, môžu byť rôzne, existencia tzv. orgasm gap, teda orgazmickej priepasti, je vedecky potvrdená.

Benefity orgazmu

  1. Hlbší a kvalitnejší spánok – dosiahnutie orgazmu uvoľňuje hormón prolaktín, vďaka ktorému sa cítite uvoľnenejšie a pomáha vám vybudovať si hlbší a konzistentnejší spánkový režim. Orgazmy sú tiež prirodzeným uvoľňovačom stresu a protizápalovým prostriedkom.
  2. Úľava od bolesti– prirodzené látky proti bolesti – endorfíny a ďalší zo zázračných hormónov, oxytocín, ktoré uvoľňujeme pri orgazme, nám pomáhajú lepšie sa vysporiadať s bežnými bolesťami tela. Pôsobia ako analgetikum a takmer zdvojnásobuje toleranciu bolesti u žien, čím poskytuje úľavu od menštruačných bolestí až po reumatoidnú artritídu.
  3. Žiarivá pleť – orgazmy sú lepšie ako akýkoľvek drahý krém na tvár! Spôsobujú uvoľňovanie pleti prospešných hormónov, vrátane estrogénu a kolagénu. Výsledkom je mladšia a svieža pokožka.
  4. Odolnejší imunitný systém – orgazmy zvyšujú počet leukocytov, ktoré pomáhajú znižovať zápal. Výskum zistil, že pravidelné orgazmy môžu tiež pomôcť udržať na uzde srdcové choroby, cukrovku, migrény, žalúdočné vredy a dokonca aj kašeľ a nádchu, pričom podporujú zdravie kostí a obnovu tkaniva.
  5. Pevnejšie duševné zdravie – orgazmy zaplavujú telo oxytocínom, hormónom dobrej nálady, ktorý má obrovský pozitívny vplyv na duševnú pohodu. Môže pomôcť zlepšiť zlú náladu a je tiež skvelý na boj so stresom.

zdroj: mylondon.news

Digiqole ad

Nikoleta Engliš

Súvisiace články