• 27. september 2023

Victoria Beckham: Musela som sa postaviť na váhu a všetci sledovali číslo, ktoré sa na nej zjavilo (video)

 Victoria Beckham: Musela som sa postaviť na váhu a všetci sledovali číslo, ktoré sa na nej zjavilo (video)

Zmeny na ženskom tele – to je súčasť každého tehotenstva a aj obdobia nasledujúceho bezprostredne za ním. Nevyhne sa im takmer žiadna žena. Čo však, ak niekto na ne upozorní v priamom prenose? Victoria Beckham po 23 rokoch priznáva, ako jej nevhodná poznámka zmenila pohľad na tehotenstvo s jej prvým synom.

Po 2 mesiacoch od pôrodu bola Victoria, vtedy ešte s priezviskom Adams, pozvaná do talk show TFI Friday s moderátorom Chrisom Evansom. Jeho priebeh však nebol tým, čo si predstavovala. Moderátor sa počas rozhovoru spýtal na zdanlivo nevinnú otázku. Ako sa Victorii podarilo tak rýchlo dostať späť k jej predtehotenskému telu? Odpovedala jednoduchým: „Moja váha je v úplnom poriadku.“ Na to však vytiahol spod stola váhu, a tak bola prinútená odvážiť sa pred zrakom prítomných divákov a všetkých kamier. Evans následne oznámil číslo celému publiku.

Tak, ako sa žene po tehotenstve zmení celý život, zmení sa aj jej telo. Pokiaľ ide o vaginálny pôrod, vagína mení svoju veľkosť, a aj keď má naše telo zázračnú regeneračnú schopnosť, už nikdy sa nevráti do pôvodnej veľkosti. Ženy si ako spomienku na pôrod so sebou často odnášajú jazvy a popôrodné bruško má každá čerstvá mama.  Je to úplne prirodzené, rovnako ako to, že tieto zmeny sa môžu líšiť. Ako aj v prípade Victoriinho šestonedelia po pôrode jej syna Brooklyna.

„Pred mnohými rokmi som bola v jednej TV show, bolo to krátko po tom, ako som mala Brooklyna. Stratila som vtedy veľa zo svojej váhy. Stalo sa to však aj mojej mame, po každom tehotenstve. Prinútil ma postaviť sa na váhu a odvážiť sa,“ povedala nedávno v interview pre Vogue Australia. „Viete si predstaviť, že by sa niečo také stalo dnes?“ dodáva poukazujúc na to, ako veľmi akceptované bolo kedysi komentovať telo a váhu druhých ľudí.

Empatia je dôležitá a body shaming má, bohužiaľ, stále miesto vo verejnom priestore. Stovky žien prichádzajú s príbehmi a priznaniami o tom, že niekto považoval ich telo za nepekné či nesprávne. Pritom nejde len o ženy plnších tvarov alebo ženy s črtami, ktoré sú označované za nedokonalosti. Podobné správanie vedie k výčitkám, pohŕdaním samými sebou či v krajných prípadoch k poruchám príjmu potravy.

Azda najhoršie je poukazovať na vzhľad osoby, ktorá si v minulosti touto poruchou prešla. Členka skupiny Spice Girls nebola výnimkou. V roku 2017 v liste adresovanom svojmu 18-ročnému ja v britskom Vogue napísala, že tiež mala problémy so stravovaním. Odkazuje v ňom: „Naučte sa prijať a milovať svoje nedokonalosti. Nechajte svoju pokožku dýchať. Noste menej make-upu. Láska k sebe tak môže trvať večne.“

Vyrovnať sa so zmenami tela po tehotenstve môže byť pre ženy dosť ťažké. Ani v inom čase, no najmä v období po pôrode, by sa žiadna z nás nemala zaoberať podobnými komentármi. Zostáva nám teda len dúfať, že sme sa o 2 dekády neskôr posunuli od takýchto diskusií preč tým správnym smerom.

zdroje:

Digiqole ad

Sofia Čikotová

Súvisiace články