• 27. september 2023

Virálny trend vabbing – môže naozaj fungovať?

 Virálny trend vabbing – môže naozaj fungovať?

Zabudnite na drahé parfumy a začnite používať ten vlastný! To hlása nový trend vabbing, ktorý rozdeľuje ľudí na dva tábory. Povedzme si však úprimne – nie je pre každého.

Pokiaľ používate sociálnu sieť TikTok, je pravdepodobné, že ste tam v uplynulých dňoch zaregistrovali videá pod hastagom #vabbing. Platforma známa tým, že na nej nájdete aj nemožné tak opäť prichádza s niečím šokujúcim. Čo ten vabbing teda vlastne znamená?

Vabbing inšpiruje ženy k používaniu vlastného sekrétu

Slovo vabbing je spojením anglických slov vagina a dabbing. Inšpiruje ženy k tomu, aby svoj vaginálny sekrét používali ako vlastný prírodný parfum, ktorý im má údajne pomôcť zvýrazniť svoju vlastnú prirodzenú vôňu a tak ľahšie prilákať potenciálneho partnera. Odporúča sa „naťapkať“ ho na prekrvené a tým aj najteplejšie zóny na ľudskom tele, napríklad na zápästia či za uši.

Myšlienka celého vabbingu spočíva v obsahu vaginálnych tekutín. Tie okrem iného obsahujú aj feromóny. Možno ste už niekedy boli sexuálne priťahované niekým, koho ste práve spoznali a nechápali ste prečo. Je viac ako isté, že za lásku na prvý pohľad a intenzívnu príťažlivosť môžu práve chemické látky feromóny, ktoré stimulujú sexuálnu túžbu, vzrušenie a hladiny hormónov.

vabbing
zdroj: TikTok

Obľúbené sú práve toaletné vody a parfumy, ktoré ich obsahujú. Aj keď vedecké štúdie dokazujú, že v 95 % prípadov sa výber partnera nedá ovplyvniť vedome, chýba nám mnoho dôkazov a oficiálnych téz, ktoré by dokazovali, že metóda využívaná pri vabbingu je účinná.

Lákavý či nechutný?

Zatiaľ čo trend mnohých poburuje a nevedia si predstaviť praktizovať ho, za krátky čas si už našiel svojich fanúšikov. Sprcha a čisté ruky sú jeho podmienkami, pričom môžete používať naďalej vôňu, na ktorú ste zvyknuté. Na spomínanej platforme sa objavujú tvrdenia žien, ktoré vabbing skúsili. Tvrdia, že sa im vo fitness centre prihovára viac mužov, dostávajú zvýšený počet pozvaní na rande, prvýkrát zažili one-night stand, teda sex na jednu noc. Otázkou zostáva, či dôvodom nie je placebo efekt, vďaka ktorému sa ženy cítia viac sebavedomo a tým aj prirodzene k sebe tieto situácie priťahujú.

Odborníci a odborníčky na sexualitu sa trendu, naopak, veľmi netešia. Okrem nedostatočného vedeckého podkladu tu je aj hrozba zanesenia si infekcie do citlivého prostredia pošvy alebo neúmyselného roznášania sexuálnych chorôb obyčajným dotykom, ako môže byť napríklad objatie. Odkazujú tiež na mentálnu stránku problému. Ak ženy túžia po láske a chcú ju nájsť podobným spôsobom, je možné, že jediné, čo získajú, je len dočasná pozornosť, ktorá neuspokojí ich túžbu. Ak však chcú s vôňami experimentovať, rozhodne odporúčajú radšej kúpu spomínaných parfumov obsahujúcich feromóny.

zdroje: magnetifico.sk, nypost.com, msn.com

Digiqole ad

Sofia Čikotová

Súvisiace články