• 19. január 2022

Vo Francúzsku je antikoncepcia od nového roka bezplatná pre všetky ženy od 18 do 25 rokov

 Vo Francúzsku je antikoncepcia od nového roka bezplatná pre všetky ženy od 18 do 25 rokov

Prístup k bezplatnej antikoncepcii má od začiatku roka 20200 viac ako tri milióny žien, pričom si môžu vybrať z rôznych metód hormonálnej antikoncepciu: vo forme tabliet, vnútromaternicové telieska či antikoncepčné náplasti.

Tento krok francúzskej vlády má zaistiť to, aby bola antikoncepcia dostupná aj pre ženy, ktoré si ju z finančných dôvodov nemôžu dovoliť.

Francúzsko doteraz poskytovalo antikoncepciu zadarmo iba dospievajúcim dievčatám mladším než 18 rokov, podobne ako je tomu aj v iných európskych krajinách vrátane Belgicka, Nemecka, Holandska a Nórska. Bezplatná antikoncepcia je široko dostupná aj vo Veľkej Británii.

Ako píše server France24, Francúzsko oznámilo poskytnutie bezplatnej antikoncepcie pre všetky ženy do veku 25 ešte v septembri, keď prieskumy ukázali pokles užívania antikoncepcie najmä z finančných dôvodov.

Tento krok je súčasťou série opatrení, ktoré prijala vláda prezidenta Emmanuela Macrona s cieľom posilniť práva žien a zmierniť negatívne vplyvy chudoby na mladých ľudí.

zdroj: france24.com

Nikoleta Engliš

Súvisiace články