• 27. september 2023

Zahoďte predsudky, masturbácia počas menštruácie má mnohé výhody!

 Zahoďte predsudky, masturbácia počas menštruácie má mnohé výhody!

zdroj: pexels.com

Veľa žien si to nevie predstaviť, nikdy to neskúšali, no aj tak majú predsudky. Či už voči masturbácii počas menštruácie alebo ženám, ktoré si ju pochvaľujú. Pre tie z vás, ktoré ešte váhajú, sme si pripravili pár benefitov a aj tipov, ako na to.

Masturbácia vo všeobecnosti zvyšuje hladinu hormónov serotonín a dopamín, ktoré sú spojené s potešením a znížením stresu. Masturbácia počas menštruácie má tiež svoje výhody. Menštruačná krv je totiž prirodzeným lubrikantom.

Počas menštruácie môže byť vagína trochu citlivejšia ako zvyčajne. Všetko závisí od prietoku krvi – a hormóny ako estrogén, progesterón a testosterón hrajú dôležitú úlohu v intenzite vášho orgazmu. Počas menštruácie sa hladina estrogénu zvyšuje a hladina progesterónu klesá, čo spôsobuje zvýšenie testosterónu (áno, aj ženy tento hormón majú).

Nárast testosterónu reguluje sexuálnu túžbu, čo je pravdepodobne dôvod, prečo môžete mať počas tohto obdobia väčšiu chuť na sex a vaše orgazmy môžu byť intenzívnejšie.

Zvýšenie prietoku krvi má aj svoje zdravotné benefity – môže zmierniť menštruačné kŕče a zbaviť aj pulzujúcej bolesti hlavy.

Ako začať s masturbáciou?

Mali by sme sa hýčkať, vedieť si dopriať a ukázať si tú pravú sebalásku. Áno, aj počas menštruácie, keď sa necítime práve komfortne a sebavedomo. Choďte do toho a vezmite si svoju obľúbenú sexuálnu hračku, namasírujte sa (akokoľvek) a uistite sa, že ste uvoľnené. Počas menštruačného cyklu je obzvlášť dôležité počúvať svoje telo!

Skúste priamo stimulovať klitoris, bradavky a/alebo iné časti vulvy. Klitoris je hlavným zdrojom ženskej sexuálnej rozkoše. Análna stimulácia môže byť tiež vhodnou možnosťou, ale je dôležité si uvedomiť, že baktérie vo vašom konečníku môžu spôsobiť vaginálne alebo močové infekcie.

Umývanie a používanie kondómov na sexuálnych hračkách sú osvedčené postupy na prevenciu infekcií (a pohlavne prenosných chorôb, ak zdieľate hračky s novým sexuálnym partnerom).

Ak nepoužívate tampón alebo menštruačný kalíšok, môžete skúsiť začleniť stimuláciu vagíny (pamätajte: vulva sú všetky vaše vonkajšie pohlavné orgány, zatiaľ čo vagína je špeciálne kanál medzi maternicou a vulvou). Zistite, čo vám vyhovuje najviac.

Ak silno krvácate a máte obavy zo škvŕn, môžete si skúsiť dať pod seba uterák alebo masturbovať v sprche. Stimulácia sprchovej hlavice alebo prúdu vody môže byť tiež sexuálne uspokojujúca, ale nikdy sa neodporúča striekať vodu priamo do vagíny.

Masturbácia je normálna a príjemná súčasť života. Mali by sme sa cítiť poctené, že sa môžeme potešiť kedykoľvek počas cyklu – dokonca alebo najmä počas menštruácie.

zdroje: Womenshealthmag.com, Helloclue.com, Webmd.com

Digiqole ad

Radka Dzurišová

Súvisiace články