• 30. marec 2023

Žena tvrdí, že na dosiahnutie orgazmu, používa iba svoju myseľ!

 Žena tvrdí, že na dosiahnutie orgazmu, používa iba svoju myseľ!

Karolin Tsarski po „tantrickom tréningu“ vraj dokáže dosiahnuť orgazmus bez akejkoľvek genitálnej stimulácie. Svoje tvrdenie dokazuje aj štúdiou.

Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda? Okrem tvrdení existuje aj štúdia publikovaná v časopise Sexual Medicine. Tu však stojí za zmienku, že druhou autorkou štúdie je aj “predmet štúdie”, teda samotná Karolin Tsarski, ktorá tiež predáva online kurzy pre ženy, ktoré sa učia „prebudiť a nadviazať hlbšie spojenie so svojou sexuálnou energiou a ženskou esenciou“.

Orgazmus, ktorý je zvyčajne spôsobený stimuláciou klitorisu, zahŕňa aj stimuláciu nervových dráh, čo vedie k záplave hormónov a stavu eufórie. Niektoré ženy tvrdia, že dokážu ovládať začiatok aj trvanie orgazmu prostredníctvom tantrického tréningu, ale skutočné dôkazy o tom sú obmedzené.

Existujú však rozsiahle dôkazy o tom, že ľudia dosahujú orgazmus v rôznych situáciách, v ktorých by to neočakávali – či už v spánku, pri cvičení alebo pri jednoduchom prezeraní obrázkov. To naznačuje, že existuje nejaký druh orgazmu , ktorému vedci ešte úplne nerozumejú.

V tejto prípadovej štúdii Tsarski skúma schopnosť vyvolať orgazmus bez stimulácie genitálií a na pokus o pochopenie toho, ako to robí, sa použili viaceré biologické metriky.

Pri odbere vzoriek krvi pred, počas a po spontánne vyvolanom orgazme sa porovnávali hladiny luteinizačného hormónu (LH), folikulostimulačného hormónu (FSH), voľného testosterónu a prolaktínu v krvi, aby sa zaznamenali akékoľvek zmeny.

Najmä hormón prolaktín je účinným meradlom kvality orgazmu – zvýšenie prolaktínu naznačuje orgazmus podobný orgazmu vyvolanému stimuláciou pohlavných orgánov.

Výsledky naznačujú, že Karolin Tsarski si naozaj dokáže navodiť stav orgazmu iba pomocou svojej mysle a tantrického tréningu, čo naznačuje, že zatiaľ čo väčšina orgazmov sa uskutočňuje spôsobom „zdola nahor“, je zrejme možné použiť fantáziu na navodenie takmer identického stavu bez potreby stimulácie genitálií. Skutočný mechanizmus však stále nie je úplne pochopený a vyžaduje si rozsiahlejší výskum.

zdroj: iflscience.com

Digiqole ad

Nikoleta Engliš

Súvisiace články